Przewodnik kryształowy

12 maja, 2021

Dzisiaj zabieram cię w piękną podróż. Jest nią odyseja do świata kryształów. Z myślą o tobie stworzyłam kryształowy przewodnik, w którym znajdą się najważniejsze fakty i informacje dotyczące tych pięknych istot. Można by powiedzieć, że znajdziesz tutaj wszystko to, co powinnaś wiedzieć o życiu, zastosowaniu i pracy z kryształami. Niech to miejsce, będzie świątynią niezbędnej dla ciebie wiedzy, która mam nadzieje z lekkością wprowadzi cię w ten magiczny kryształowy świat. Pozwoli ci, poznać czym w istocie są kryształy i co mają ci do zaoferowania.
Na przestrzeni wielu lat nauczyłam się i nadal uczę, pracy z kryształami. Jest to droga, która wymaga cierpliwości, otwartości i gotowości na przyjęcie wiedzy i informacji. Te cudowne istoty mogą nam zaoferować tak wiele, jednak od nas samych będzie zależeć, ile weźmiemy z tego doświadczenia dla siebie. Jeśli ty sama wyrazisz wewnętrzną zgodę na przyjęcie prawdy i przepływu informacji, to praca z kryształami może wznieść cię na najwyższy szczebel „twojej duchowości”. Praca z tymi pięknymi istotami jest bardzo indywidualna i musisz pamiętać, że każde twoje doświadczenie z nimi, będzie tylko twoje i bardzo osobiste. Przez wiele lat przewinęło się przez moje ręce wiele cudownych i cennych książek o kryształach. Zawierały w sobie piękne i głębokie przekazy. Jednak dopiero moja indywidualna praca z kryształami, pokazała mi, że poznajemy prawdziwą moc kryształu tylko wtedy, gdy sami odczujemy na sobie jego moc.

Niech to kryształowe miejsce będzie dla ciebie królestwem wiedzy jak i magii. Tak magii, gdyż świat kryształów to magia w najczystszej postaci, którą możesz odczuć na sobie poprzez bezpośredni z nimi kontakt.

Co znajdziesz w przewodniku kryształowym?

Przygotowałam dla ciebie siedem zagadnień, które moim zdaniem są kluczowe na drodze do poznania kryształów. Dzięki tym tematom dowiesz się, czym są kryształy oraz w jaki sposób mogą ci się przysłużyć. Znajdziesz tutaj odrobinę teorii oraz faktów zebranych w jedną całość. Opiszę również jak w praktyce wygląda praca z kryształami.
Poniżej przedstawiam tobie poszczególne zagadnienia przewodnika kryształowego:

   1. Kryształowe wprowadzenie
   2. Pochodzenie kryształów
   3. Właściwości kryształów
   4. Zastosowanie kryształów
   5. Oczyszczanie kryształów
   6. Rodzaje kryształów
   7. Poszczególne kryształy w znakach zodiaku

Mam nadzieję, że dzięki tym informacjom przybliżysz się do świata kryształów, a może staniesz się ich częścią, w co bardzo mocno wierzę 😉

dziewczyna znikąd kryształy na polce

1. Kryształowe wprowadzenie

Otaczam się zewsząd tymi pięknymi istotami. Dają mi poczucie, że wokół mnie jest magia.
Czuję, jak spoglądają na mnie, a ja okryta zewsząd ich opieką kroczę przed siebie pewnie i świadomie. Wystarczy, że spojrzę na któryś z nich i już wiem, który dziś okaże się dla mnie wsparciem… Biorę w dłonie, tą piękną jasno barwną bryłę i tulę ją do serca, prosząc o wsparcie… W zamian otrzymuję otulającą i wspierającą energię, która spływa po mnie tworząc świetlisty okrąg. Mienię się naprzemiennie jej jasnymi kolorami i już wiem, że jestem bezpieczna. Jestem gotowa na podróż zwaną życiem. Z takim wsparciem mogę teraz sięgnąć gwiazd.

Mam wrażenie, że zainteresowanie kryształami ostatnimi czasy nieustannie wzrasta. Coraz częściej otwieramy się na te niezwykłe bryły i przyciągamy je do siebie, często robiąc to zupełnie intuicyjnie i nieświadomie. Zakupujemy pojedynczy kryształ czy to w postaci biżuterii czy oszlifowanej bądź nieoszlifowanej bryły. Najstarszy kryształ, który został odkryty ma ponad 4,4 mld lat, a naukowcy każdego dnia dowiadują się nowych informacji o tych niesamowitych bryłach. Badają ich strukturę, kolor oraz właściwości. Im więcej ludzi zaczyna kierować swoje zainteresowanie w stronę kryształów, tym więcej dowiadują się o nich. Często ta wiedza ma charakter praktyki i sztuki obcowania z tymi niezwykłymi istotami. Jest wiele książek zawierających przeróżne informacje o historii ich powstania, rodzajów i zastosowaniu kryształów. Ja sama już od wielu lat jestem ich ogromną miłośniczką. W zakładce opowieści kryształowe znajdziesz moje osobiste przeżycia z kryształami, oraz wyjątkowe odkrycia, które pozwoliły mi poznać kryształy z bardzo duchowej i osobistej strony. Zaproszenie ich do życia, umożliwiło mi poszerzenie mojej świadomości oraz odczucie na własnej skórze jak bardzo są magiczne i jak wiele dobrego mogą wnieść w nasze ludzkie życie. Pozwoliły mi też zrozumieć, że nie jesteśmy sami w tej ziemskiej wędrówce, a to doświadczenie, musisz wierzyć mi na słowo, jest bardzo intrygujące.

Dzieci & kryształ

Jakiś czas temu pisałam, o swoim pierwszym spotkaniu z kryształem, który towarzyszył mi przez większość mojego życia. Był jak cichy przyjaciel, który bacznie mi się przyglądał i czekał, aż dostrzegę w nim coś więcej, niż tylko zielone oczko od pierścionka. Jako mała dziewczynka, uwielbiałam spoglądać na niego zza szyby. Choć nie byłam typowym dzieckiem zapatrzonym w świecidełka (większość swojej biżuterii rozdawałam najbliższym koleżankom, ku niezadowoleniu moich rodziców), ten jeden jedyny pierścionek, choć na wyciągnięcie ręki, nie był tak łatwo dla mnie dostępny. Należał do mojej mamy, a ona bardzo dobrze strzegła swoich skarbów. Bacznie mu się przyglądałam prawie każdego dnia, widząc w nim coś bardzo wyjątkowego. Jako dziecko niewiele wiedziałam o kryształach. Mimo wszystko czułam jak ten mały pierścionek z zielonym oczkiem, przyciąga mnie do siebie, a ja stojąc przed tą szklana gablotą wpatrywałam się w niego tak, jakby on opowiadał mi piękne historie z jego całego życia. Teraz z perspektywy czasu wiem, że dzieci i szczególnie one, mają w sobie niesamowitą ciekawość i chęć poznawczą tych pięknych istot.

Ten niepozorny kryształ, na który patrzyłam jako mała dziewczynka, widziany był z perspektywy magii i intuicji dziecka, a nie swojego ego. Dlatego mówi się, że dzieci widzą i czują dużo więcej niż dorośli. Dzieci potrafią dostrzec proste i piękne rzeczy we wszystkim co je otacza, natomiast my dorośli jesteśmy zbyt zajęci „dorosłym życiem”, aby móc czasem dostrzec, że warto obudzić w sobie tą małą dziewczynkę lub tego małego chłopca. Warto zatrzymać się czasem na ta jedną chwilę i popatrzeć na otaczający nas świat z ciekawością dziecka. Obudzenie więc w sobie, tego małego olbrzyma jest pięknym przeżyciem dla naszej duszy i ciała.

Kryształowe odrodzenie

Jeśli zauważysz, że twoja pociecha podbiera ci kryształy to znak, że dostrzega w nich magię i z otwartością serca zaprasza je do swojego życia. Odkąd zaczęłam nabywać kryształy, moje obydwie córeczki automatyzmie, zaczęły interesować się nimi i notorycznie podbierać mi moja kryształową biżuterię. Kilkukrotnie znajdowałam ją pod poduszką, czy na szafce nocnej moich córeczek. Cieszyłam się niesamowicie, że to kryształowe szaleństwo nie jest jedynie moją obsesją. Za każdym razem, gdy wyjeżdżamy gdzieś razem, to pierwsze co robimy zwiedzając nowe miejsca, to szukamy sklepów z kryształami. Samo patrzenie na nie daje nam tak wiele radości, że wychodząc nawet z pustymi rękoma, nie pozostawia w nas żadnego smutku.

kryształBiżuteria kryształowa jak i niewielkie oszlifowane formy kryształów, przechodzą teraz odrodzenie. Uwielbiamy, je nosić na sobie, w portfelu czy kieszeni (co jest troszkę ryzykowne, ze względu na możliwość ukruszenia). Nosimy kryształy przy kluczach i stawiamy je w dowolnych miejscach w domu. Odnoszę też wrażenie, że to szaleństwo kryształowe ma wiele wspólnego z obecną światową sytuacją. Ludzie zaczęli znajdować czas, aby pobyć sam na sam z sobą. Poczuli potrzebę poznania Siebie Samych. Praca, którą wykonują jest piękną podróżą do swojego wnętrza. Zapraszając tym samym kryształowe istoty, pozwalamy sobie wznieść się na najwyższy poziom duchowości.

Zdarza się też, że ludzie dobierają kamienie, które pasują im do danego stroju, bądź po prostu robią „ładne” wrażenie, co nie jest niczym złym, jednak warto pamiętać, że te piękne istoty, nie potrzebują naszego zachwytu. One wiedzą, że są wyjątkowe. Ukazują się nam i przychodzą do nas wtedy, gdy podświadomie potrzebujemy ich przekazu lub wsparcia. Niekoniecznie musimy usłyszeć ich głos. To nie jest istotne. Najważniejsze, to poczuć i zaprzyjaźnić się z tymi kamieniami, które na daną chwilę nas do siebie przyciągają. Ten temat będę rozwijać jeszcze kilkukrotnie, gdyż uważam, że w przypadku wszelkich kamieni, intuicja jest podstawą. Książki mogą nam dać wiele cennej wiedzy i potrzebnych informacji, ale to ostatecznie „my” decydujemy, w jaki sposób będziemy z nimi pracować.

Życie pokazało mi niejednokrotnie, że praca z kryształami jest zawsze intuicyjna. Dzięki tej prawdzie, którą w sobie odnajdziesz, zaprosisz do swojego życia te kryształy, które na daną chwilę mogą wnieść wiele dobra w twoje codzienne życie, jak i wesprzeć cię w różnych momentach twojej życiowej drogi.

Każdy koniec jest początkiem nowych możliwości

Głęboko wierzę, że przewodnik kryształowy, stanie się miejscem naszych wspólnych spotkań. Przede wszystkim jednak mam nadzieję, że ta kryształowa przestrzeń będzie miejscem twoich spotkań z kryształami. Ich świat jest bardzo piękny, ale też tajemniczy. Te piękne bryły oddziaływują na każdego z nas inaczej i w bardzo wyjątkowy sposób.

Rozgość się zatem, zaparz kubek ulubionej herbaty bądź matchy jak wolisz… Usiądź wygodnie i pozwól, aby ta kryształowa wiedza osadziła w tobie wszystko to, co na tą chwilę działa dla ciebie. Bo to czego potrzebujesz, wiesz tylko Ty… i twoi kryształowi przyjaciele.

Mówi się, że każdy koniec jest nowym początkiem, a każdy początek rodzi nową drogę i nowe możliwości. Kończąc zatem ten pierwszy rozdział, zostawiam cię z tą kryształową energią, która mam nadzieję będzie wzrastać z każdym kolejnym artykułem o tych zaczarowanych istotach. Ta piękna podróż do świata kryształów, mam nadzieję będzie początkiem twojej pięknej przygody, nowego rozdziału i nowego kryształowego życia.

Niech dzieje się magia

Twoja Dominika 😉

SHARE THIS STORY
KOMENTARZE
ROZWIŃ
DODAJ KOMENTARZ