Luksusowa Iced Matcha latte

30 lipca, 2021

Matcha to napój, w którym się zakochałam i to dosłownie już ponad dwa lata temu. Od tamtej pory nie ma dnia abym jej nie piła, a gdy tylko gdzieś wyjeżdżam, zawsze biorę ją ze sobą. Odczuwam wiele korzyści zdrowotnych z picia matchy, o których pisałam wcześniej. Dlatego nie byłabym sobą, gdybym nie zechciała podzielić się wspaniałym przepisem. Jest on idealny na upalne dni.
Jej przygotowanie zajmie ci raptem kilka minut, a przyjemność z jej picia będzie naprawdę ogromna!

Co potrzebujesz do zrobienia Iced matcha latte

   • ½ łyżeczki dobrej matchy
   • Woda
   • Mleko roślinne- ja użyłam kokosowego
   • Kostki lodu
   • Słód np. Syrop klonowy, cukier kokosowy bądź syrop daktylowy. Ja w swoim przepisie użyłam tego ostatniego. Dodałam 2 łyżki syropu z daktyli

Jak zrobić iced matcha latte

Luksusowa Iced Matcha latte przepis

Wsyp do kubka ½ łyżeczki matchy i zalej ją wodą o temperaturze 80 C. Roztrzep matchę na gładką masę tak, aby grudki zniknęły. Możesz użyć do tego elektrycznego spieniacza bądź bambusowej trzepaczki Chasen. Do szklanki, w której chcesz sporządzić swoją Luksusową Iced matchę, wrzuć kilka kostek lodu (tak mniej więcej do połowy szklanki), polej je bądź posyp wybranym słodem i do połowy zalej zimnym mlekiem roślinnym. Po tym czasie wlej delikatnie sporządzoną wcześniej matchę.

Do luksusowej Iced matcha, idealnie nadadzą się wegańskie muffinki z owocami bądź wegańskie czekoladowe muffinki z kremem.

Delektuj się smakiem 😉

SHARE THIS STORY
KOMENTARZE
ROZWIŃ
DODAJ KOMENTARZ